Pobjeda sa posvetom: OFK Mionica 85 savladala Rahićke Ljiljane

U petom kolu 3. Lige TK – Sjever za sezonu 2019/20. OFK Mionica 85 je rutinski savladala Rahićke Ljiljane (3:0).

Utakmica u kojoj je favorit bio jasan bila je dobra prilika da se isprobaju neke nove kombinacije, ali i da se pronađe odgovarajući modus za ono što Mioničane čeka u naredne dvije utakmice koje bi trebale biti ključne za definisanje jesenjeg prvaka lige. Sve je počelo idealno za izabranike Almira Hećimovića jer je već iz prvog ozbiljnijeg napada, tačnije u drugoj minuti, Vuković sjajno centrirao iz kornera, a na pravom mjestu je bio kapiten Begović i glavom postigao gol za vodstvo. Nakon toga su Mioničani nastavili napadati, ali lopta nije htjela u gol. Redom su pokušavali Rabić, Klopić, Gibić i Vuković, ali promjene rezultata nije bilo. Na drugi gol se čekalo nešto više od pola sata igre kada je Klopić uzeo loptu na sredini terena, nanizao dvojicu igrača i prizemnim šutem sa 20-ak metara savladao gostujućeg golmana. Do kraja prvog dijela domaći su imali još nekoliko poluprilika, ali sa ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu je na terenu ponovo postojao samo jedan tim, ali završni potezi i nedostatak prisebnosti bili su velik problem za Mioničane. Nekoliko dobrih prilika je upropašteno zbog poteza viška i loše realizacije. Prijetili su Gibić, Begović, Klopić i Zrnić, ali rezultat se nije mijenjao. Umalo su silni promašaji došli na naplatu kada nakon jednog slobodnog udarca gosti pogađaju stativu. Nakon toga su Mioničani ponovo zaigrali bolje. Nakon jedne dobre solo-akcije i rezonskog centaršuta Gibića, za 3:0 svoj prvijenac sjajnim udarcem glavom postiže Rabić (Emrah). Isti igrač je par minuta kasnije imao šansu da se ponovo upiše u listu strijelaca, ali je iz neposredne blizine pogodio protivničkog igrača na gol-crti. Do kraja su Mioničani utakmicu mirno priveli kraju.

Ovom pobjedom OFK Mionica 85 nakon pet kola ima 12 bodova, sa gol razlikom 22:6. Narednu utakmicu Mioničani ponovo igraju kod kuće, a u goste im dolazi prvoplasirani Ograđenovac. Bit će to sigurno derbi narednog kola, ali i cjelokupnog prvog dijela prvenstva. Imperativ za domaće je pobjeda kojom bi zasjeli na prvo mjesto tabele kolo prije kraja.

Vrijedi napomenuti da su Mioničani današnju pobjedu posvetili uvijek vjernom navijaču Nedžadu Begoviću, koji sutra ima operaciju. Cijeli kolektiv OFK Mionica 85 mu želi sreću i što brži oporavak.