OFK Mionica 85 ne zna za poraz; Krajnović pogađao u svakoj utakmici

Protekle sedmice OFK Mionica 85 je odigrala dvije utakmice i zadržala pobjednički niz. Najprije su u prijateljskom susretu savladali NK HAŠK Napredak iz Ulovića, a zatim i u Kupu bili bolji od OFK Vida.

Prijateljska utakmica protiv “Ulovića” igrala se u četvrtak (6. avgust), a Mioničani su gostujuću pobjedu ostvarili nakon ekspresnog preokreta (1:2). Prvo poluvrijeme ove utakmice bilo je poprilično izjednačeno; obje ekipe imale su određene poluprilike, ali rezultat se nije mijenjao sve do kraja prvog dijela kada domaći postižu gol iz slobodnog udarca. Sa minimalnim vodstvom “Ulovića” otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu domaći su nametnuli svoj tempo i pas-igrom pokušali sačuvati rezultat i eventualno postići još koji pogodak. Međutim, Mioničani su ponajviše prijetili iz polukontri i prekida, pa su tako sredinom drugog dijela postigli oba svoja pogotka. Najprije je nakon kornera kojeg je izveo Gibić glavom pogodio Rabić (Emrah), da bi nekoliko minuta poslije jednu polukontru iskoristio Krajnović – sjurio se prema golu domaćina i postigao pogodak za vodstvo. Ispostavilo se da će to biti i konačan rezultat utakmice.

Ova pobjeda je bila vjetar u leđa, te dobra uvertira za ono što je izabranike Almira Hećimovića čekalo krajem protekle sedmice, a to je utakmica Kupa Grada Gradačca, koja se odigrala u nedjelju (9. avgust) na “Popovači” protiv domaćeg tima OFK Vida. Mioničani su u ovu utakmicu ušli poprilično nervozno, te iako su stvorili nekoliko šansi, nisu bili precizni. Za pogodak se ponovo čekao Krajnović, koji krajem prvog poluvremena baš kao protiv “Ulovića” koristi jednu polukontru, bježi protivničkoj odbrani i pogađa za vodstvo Mionice. Vrijedi napomenuti da je Krajnović postizao golove u sve četiri utakmice koje je Mionica odigrala u proteklih mjesec dana, a ukupno je postigao 8 golova.

Drugo poluvrijeme je, žargonski rečeno, za zaborav. Mioničani su se loše pozicionirali u terenu, previše se povukli u odbranu, a ofanzivno nisu koristili dobre prilike kojima bi utakmicu riješili i prije zadnjeg sudijskog zvižduka. Kazna je stigla u samom finišu utakmice, kada su domaći izjednačili rezultat i utakmicu odveli “na penale”. Međutim, Mioničani su boljim izvođenjem jedanaesteraca zasluženo prošli u sljedeću rundu takmičenja.

Sljedeća runda takmičenja je polufinale, u kojem će OFK Mionica 85 igrati protiv boljeg iz duela OFK Međeđa – NK Trebava Zelinja Donja. Ova utakmica se igra u nedjelju (16. avgust).  Mioničani će za vikend odigrati novu prijateljsku utakmicu, ovoga puta u Boku protiv istoimenog kluba. Utakmica počinje u 17:30 sati, a okupljanje je ispred “Doma” u 16 sati.