Drugi dio sezone OFK Mionica 85 otvorila pobjedom

Prethodnog vikenda nastavljeno je takmičenje u 3. ligi Tuzlanskog kantona – Sjever za sezonu 2016/17, a OFK Mionica 85 je upisala novu pobjedu. Rezultatom 3:1 savladan je tim OFK Brčko 78.

Po izuzetno lijepom vremenu i pred stotinjak gledalaca domaćini su izašli na “Piskićku” s namjerom da ostvare ubjedljivu pobjedu i tako na najbolji mogući način započnu drugi dio sezone. Međutim, uvodnih 20-ak minuta pokazalo je prisutnima da gosti nisu došli da se brane, pa su u pojedinim trenucima uspjeli nametnuti svoj tempo, ne dozvoljavajući Mioničanima da razviju svoju igru. Većina prvog poluvremena tako je protekla u odmjeravanju snaga i igri na sredini terena, pa se na prvi gol čekalo više od pola sata. Nakon jedne dobre kombinacije vezne linije Mioničana, ali i greške zadnjeg igrača gostiju, Aličković izlazi sam pred protivničkog golmana i sigurno ga matira za vodstvo domaćih. Ubrzo nakon tog gola, iz veoma slične situacije, nakon greške gostiju, Aličković se ponovo nalazi oči u oči sa golmanom, uspijeva ga savladati, ali jedan igrač gostiju u zadnji tren izbija loptu s gol-crte. Nakon toga se igra ponovo prenijela na sredinu terena, pa je prvo poluvrijeme završeno minimalnim vodstvom domaćih.

U drugom poluvremenu su gosti očigledno odlučili da promijene taktiku. Visok početni presing s tri napadača jasno je ukazivao na želju za izjednačenjem, ali su domaći zbili redove i uspješno otklonili sve njihove napade. Nakon toga je uslijedila transformacija u kojoj su Mioničani odigrali najboljih 20-ak minuta susreta. Najprije je brzonogi Aličković prošao po lijevoj strani, oštro centrirao na peterac, a tamo se dobro snašao Krajnović i glavom postigao svoj debitantski pogodak u dresu Mionice. Nedugo poslije, nakon dobrog kornera Hećimovića, lopta se odbija na 10 metara od gola, a iz polu-voleja Krajnović sjajno šutira u donji desni ugao golmana gostiju i postiže svoj drugi gol za 3:0. Par minuta poslije, Krajnović se odužio Aličkoviću za sjajnu asistenciju – prošao je desnom stranom, ubacio oštru prizemnu loptu, ali Aličković iz neposredne blizine nije uspio da je pospremi u mrežu. Poslije toga se ponovo najviše igralo na sredini terena, bez značajnih prilika. Ipak, nakon jedne gužve u šesnaestercu domaćih, gosti uspijevaju postići počasni pogodak. Iako je nakon toga ostalo još 15-ak minuta za igru, te se očekivao veći pritisak gostiju, prisutni nisu mogli vidjeti neke značajnije prilike. U samom finišu bilježimo jednu sjajnu intervenciju Selimovića, koji je atraktivnom paradom ukrotio dalekometni šut jednog igrača gostiju.

OFK Mionica 85 je na kraju sasvim zasluženo savladala ekipu iz Brčkog za 3:1. Bila je to jedna lijepa fudbalska predstava na Piskićki, a gosti su nakon utakmice poručili da “nikad nisu imali bolje gostoprimstvo u ovoj ligi”. Nakon deset kola, OFK Mionica 85 se nalazi na šestom mjestu sa 13 bodova. Narednu utakmicu Mioničani igraju u Zeljini protiv istoimenog domaćina.