OFK Mionica 85 u gostima pobijedila Zeljinu 76

OFK Mionica 85 je nastavila niz pobjeda i u 11. kolu 3. Lige TK – Sjever u gostima savladala Zeljinu 76 sa 3:1.

Dinamična igra s puno sitnih prekršaja na sredini terena okarakterisala je prvih 20-ak minuta igre. Ipak, kada su se gosti posložili, uslijedilo je sjajno odigrano poluvrijeme koje je praktično riješilo pobjednika današnje utakmice. U 30-ak minuta gosti su napravili nekoliko odličnih prilika i poluprilika, a uspjeli su iskoristiti čak tri. Najprije je nakon sjajnog kornera Hećimovića, Krajnović visoko skočio u petercu gostiju i zakucao loptu iza leđa protivničkog golmana. Krajnović je tako unatoč blažoj povredi nastavio svoju golgetersku seriju. Ubrzo je uslijedio blijesak i drugog napadača Mionice 85. Naime, nakon loše reakcije protivničke odbrane, Aličković izlazi sam pred golmana i rutinski ga matira za dvostruko vodstvo. Nedugo zatim, nakon asistencije Begovića popularni Erko još jednom bježi odbrani i pogađa za visokih 3:0. Imali su Mioničani još nekoliko šansi iz slobodnih udaraca – dva puta je šutirao Begović, a jednom Aličković, međutim sve tri puta je protivnički golman bio na visini zadatka. Krajnović je u samom finišu imao odličnu šansu za još jedan pogodak, ali traljav pokušaj loba završio je pored gola.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali ofanzivnije, pokušavši postići rani pogodak i tako utakmicu vratiti u egal. Imali su nekoliko poluprilika, ali su lopte većinski odlazile pored ili preko gola. Ipak, nakon jednog oštrog centaršuta iz kornera, protivnički igrač se dobro snalazi u šesnaestercu i glavom pogađa nebranjeni dio gola Selimovića i tako smanjuje rezultat. Tada su se domaći još više otvorili, što je ostavilo dosta prostora za gostujuće napadače. Najprije je Krajnović dobro pobjegao domaćoj odbrani, ali još jedan pokušaj loba otišao je pored gola. Nekoliko minuta poslije pravi slalom vremešnog Begovića – nanizao je nekoliko igrača, ušao u šesnaesterac, odigrao preciznu povratnu loptu Aličkoviću, ali je ovaj iz neposredne blizine šutirao pored gola. Nakon propuštenih prilika gostiju, uslijedila je nešto čvršća igra na sredini terena – domaći su pokušali doći do drugog gola, dok su gosti zbili redove i čuvali rezultat. U finišu bilježimo tek jedan pokušaj domaćina s ćoška šesnaesterca, kada je Selimović spretno odbranio, a ubrzo je uslijedio i kraj utakmice.

Vrijedi spomenuti da je gostujući tim danas u Zeljini bodrio manji broj navijača, zbog čega im se stručni štab, kao i igrači svesrdno zahvaljuju!

Podsjetimo, bila je to druga gostujuća pobjeda OFK Mionice 85 u ovoj sezoni. Sada se nalaze na petom mjestu sa 16 bodova, a naredna dva vikenda igrat će dvije domaće utakmice – najprije protiv Slobode iz Mujkića, a zatim i protiv Rahićkih Ljiljana.