OFK Mionica 85 remizirala sa Slobodom iz Mujkića

OFK Mionica 85 je na domaćem terenu u okviru 12. kola 3. Lige TK – Sjever remizirala sa Slobodom iz Mujkića (1:1).

Bila je to jedna brza utakmica visokog tempa u kojoj je remi bio najpravedniji rezultat. Gosti su bolje otvorili utakmicu i odma iz prve poluprilike postigli gol. Nakon smušene reakcije odbrane u svom šesnaestercu, jedan igrač Slobode više sretno nego spretno dolazi do lopte i posprema je iza leđa Selimovića. Nakon toga se domaći bude i prave dvije stopostotne šanse, no ne uspijevaju postići pogodak. Najprije Krajnović iz dobre situacije šutira glavom preko gola, da bi nekoliko minuta kasnije iz slične situacije Vehabović također bio neprecizan. Ofanzivnija igra domaćih se isplatila nešto kasnije kada je Aličković nakon mini solo prodora šutirao s vrha šesnaesterca i matirao gostujućeg golmana. Imala je Mionica šansu da na odmor ode sa zasluženim vodstvom, ali je Mešanović iz dobre situacije šutirao visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme su gosti zaigrali ofanzivnije, po čemu se dalo naslutiti da sa Piskićke žele odnijeti sva tri boda. Imali su nekoliko dobrih šansi u prvom dijelu drugog poluvremena, ali Selimović je svaki put bio na visini zadatka. U drugom dijelu drugog poluvremena u redovima domaćih Jašarević je zaradio dva brza žuta kartona i poslan je na hlađenje. Tada su se gosti još više otvorili, napravili nekoliko sjajnih šansi, ali na sreću domaćih nisu uspjeli postići pobjedonosni pogodak. Imali su i domaći nekoliko poluprilika nakon prekida, ali izostala je prava egzekucija, pa je utakmica završena 1:1.

Nakon 12. odigranih kola Mionica 85 se nalazi na šestom mjestu sa 17 bodova i gol razlikom 24:20. Narednu utakmicu će igrati ponovo kod kuće, ovaj put protiv Rahićkih Ljiljana koji se nalaze na posljednjoj poziciji sa svega 8 bodova.