OFK Mionica 85 nastavila niz nepobjedivosti: Na Piskićki pali Rahićki Ljiljani

OFK Mionica 85 je sa ubjedljivih 5:1 na domaćem terenu savladala Rahićke Ljiljane u okviru 13. kola 3. Lige TK – Sjever.

Utakmica protiv posljednjoplasirane ekipe na tabeli donijela je očekivanu nadmoć domaćina u kojoj je rezultat mogao biti puno veći da su napadači bili pribraniji i iskoristili pregršt dobrih prilika koje su se izmjenjivale u oba poluvremena.

Gol u ranoj fazi susreta upućivao je na to da će Mionica gostima iz Rahića napuniti mrežu do vrha. Nakon karakterističnog bijega protivničkoj odbrani Aličković se našao sam pred golmanom gostiju, namjestio se i rutinski po zemlji pogodio za vodstvo. Ipak, gosti nisu čekali dugo na izjednačenje. Nekoliko minuta poslije odbrana Mionice slabo reaguje nakon ubacivanja iz auta, a jedan igrač gostiju iskorištava nepažnju i vraća stvari na početak. Čini se da je ovo pomalo razljutilo domaće igrače, koji su krenuli furiozno u nastavak meča. Nedugo nakon primljenog gola u šesnaestercu gostiju nepropisno je oboren Vehabović, pa je sudac bez puno razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Begović. Kapiten domaćih nastavio je svoju golterersku seriju nekoliko minuta poslije. Aličković je iskoristio uspavanost gostiju i brzo iz auta ubacio loptu blizu peterca, gdje se sjajno snašao Begović i pogodio suprotni ugao za još ubjedljivije vodstvo. Begović je hat-trick kompletirao u finišu prvog poluvremena kada je nakon centaršuta Hećimovića iz kornera glavom pogodio mrežu Ljiljana. Moglo je vodstvo u prvom poluvremenu biti znatno veće, ali nepreciznost Hećimovića i sebičnost Aličkovića glavni su razlozi zašto su “žuti” na odmor otišli sa samo tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili napadati. Ono što je posebno interesantno i hvale vrijedno je da su u drugih 45 minuta publici pružili veoma dopadljivu igru, sa nekoliko sjajnih poteza i akcija koje se ne viđaju ni u puno boljim ligama. Ipak, ostaje žal što su iskoristili samo jednu od kreiranih šansi. Za “petardu” u golu gostiju iz Rahića pobrinuo se Aličković koji je slično kao i u prvom poluvremenu pobjegao odbrani i mirno savladao protivničkog golmana. Osim ovog gola, domaći su napravili još nekoliko izuzetnih šansi, ali šuteve Begovića, Vukovića i Hećimovića je uspješno ukrotio gostujući golman, dok su šutevi Omerčića, Aličkovića i Krajnovića otišli pored gola. Vrijedi istaći i da su gosti u drugom dijelu imali dvije dobre šanse. Najprije je Selimović odbranio jedan nezgodan šut po zemlji unutar šesnaesterca, da bi nekoliko minuta poslije lopta iz slobodnog udarca završila na prečki domaćeg gola. U finišu se igralo uglavnom na sredini terena, te je utakmica završena 5:1.

Nakon ove ubjedljive pobjede Mionica 85 se nalazi na petom mjestu sa 20 bodova. Narednu utakmicu će gostovati u Rašljanima, gdje će snage odmjeriti sa Majevicom. Navedena ekipa nalazi se na pretposljednjem mjestu na tabeli, pa će i ovo biti idealna šansa da Mioničani nastave dugi niz nepobjedivosti koji traje od samog početka drugog dijela ove sezone.