OFK Mionica 85 remizirala u Rašljanima

OFK Mionica 85 je u Rašljanima protiv Majevice odigrala neriješeno (3:3). Iako je i nakon današnje utakmice nastavljen niz nepobjedivosti, Mioničani ne mogu u potpunosti biti zadovoljni ostvarenim rezultatom.

U prvom dijelu prvog poluvremena više se igralo pred golom gostiju, ali čvrsta igra u defanzivi i dobra skok igra u redovima Mionice nisu dozvolili Majevici da povede. Nakon što su se oslobodili početnog pritiska, Mioničani su preuzeli inicijativu i nekoliko puta zaprijetili golu domaćina. Terzić je bio neprecizan iz slobodnog udarca, Aličković i Krajnović su šutirali pored gola, dok je opasan šut Vehabovića izblokiran. Napadi gostiju urodili su plodom u finišu prvog poluvremena. Najprije se u šesnaestercu gostiju dobro snalazi Aličković, te pogađa nebranjeni dio mreže za svoj novi gol i nastavak golgeterske serije. Nedugo zatim vodstvo je udvostručeno. Slobodan udarac iskosa Omerčić je iskoristio za direktan šut na gol, što se ispostavilo dobrom odlukom – lopta je završila u lijevom uglu protivničkog gola, pa se sa zalihom od dva gola prednosti otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu su domaćini očekivano izašli visoko i dugim loptama pokušali doći do brzog gola. Nakon jedne duge lopte i nespretne reakcije u šesnaestercu, za Majevicu je sviran penal, a izvođač je bio siguran za smanjenje rezultata. Osim brzog pogotka, vjetar u leđa za domaćine bio je i sudija koji je napravio nekoliko diskutabilnih odluka, a iz jedne takve domaćini su izjednačili. Najprije je sviran nepostojeći faul nedaleko od gola, a nakon centaršuta pomoćni sudac ne signalizira evidentan faul nad domaćim golmanom, te gostujući igrač lako posprema loptu u praznu mrežu. Ruku na srce, Mioničani su taj period igre odigrali nešto slabije, ali nekoliko minuta poslije uslijedio je novi val napada, iz kojeg su ponovo poveli. Dobro je po desnoj strani prošao Begović, centrirao oštro i nisko u sredinu, šut Aličkovića je izblokiran, ali je na odbijenu loptu natrčao Krajnović i zakucao je pod prečku. Nakon gola uslijedila je preslikana igra Rašljana od početka drugog poluvremena – oštra igra na sredini terena, duge lopte i diskutabilne odluke suca. Ipak, priliku da riješi sve dileme oko pobjednika imao je Aličković koji je promašio kolosalnu šansu – izašao je sam pred golmana, imao dosta vremena da se namjesti, ali relativno slab šut nije bio dovoljan da se savlada golman Majevice. Nakon ove prilike domaćina Rašljani su shvatili da nemaju šta izgubiti pa su sve karte bacili u napad. Napadima domaćina Mionica je odolijevala do samog finiša, ali nakon nespretne reakcije odbrane jedan igrač ostaje sam i posprema loptu u mrežu za novo izjednačenje, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Iako su zaslužili sva tri boda, Mioničani su danas u Rašljanima ipak nes(p)retno osvojili samo jedan. Nakon današnjeg remija Mionica ostaje na petom mjestu sa 21 bodom, te gol razlikom 32:24. Sljedeće kolo na Piskićki gostuje Brka 1948, pa će to biti prilika da Mioničani i dalje nastave sa pozitivnim nizom, ali ovaj put, nadamo se, ostvarujući pobjedu.