Nova pobjeda OFK Mionice 85: Fantastično drugo poluvrijeme za sigurna tri boda

U 15. kolu 3. Lige TK – Sjever OFK Mionica 85 je sa ubjedljivih 3:0 savladala Brku 1948, te ih pobjedom preskočila na tabeli.

U utakmici visokog tempa sa mnogo oštrih startova i malo pravih prilika slavila je bolja ekipa, iako nije tako izgledalo u prvih 45 minuta. Gosti su očigledno došli s namjerom da se nadigravaju, nametnuli su svoj tempo igrajući od noge do noge na sredini terena, pa su domaći navijači od svoje ekipe mogli vidjeti dosta trke koja ipak nije davala mnogo rezultata. Domaćini su nekoliko puta napravili nepotrebne i opasne faule oko svog šesnaesterca, ali centaršutevi na peterac domaćih nisu iznenadili sigurnu odbranu Mionice. Jedinu pravu priliku u prvom dijelu imao je Begović, kada je nakon centaršuta Aličkovića glavom gađao suprotnu stranu protivničkog gola, ali golman Brke je bio na visini zadatka. Nekoliko puta su zaprijetili Aličković, Krajnović i Hećimović, ali njihovi udarci su većinski odlazili visoko preko gola.

U drugom poluvremenu igra se rasplamsala – igralo se još oštrije na sredini terena, a gosti su se ubrzo transformirali u nešto ofanzivniju postavku igrajući s tri napadača. Prvi važan detalj bilježimo na početku drugog poluvremena kada su gosti nakon jednog kornera uspjeli postići pogodak, ali je opravdano poništen zbog prekršaja. Ofanzivnija igra Brke mogla se isplatiti nekoliko minuta poslije kada nakon jednog dugog ispucavanja protivničkog golmana lopta preskače kompletnu liniju domaćih – protivnički napadač je u mat poziciji, ali Selimović fantastičnom odbranom ostavlja domaće u igri. Činilo se kao da je ova odbrana Mioničanima dala krila, pa su nedugo nakon toga postigli svoj prvi gol. Aličković se sjurio po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i silovitim udarcem od prečku savladao gostujućeg golmana za erupciju oduševljenja na tribinama Piskićke. Gostujući igrači su smatrali da je gol bio neregularan zbog ranijeg prekršaja nad njihovim igračem na sredini terena, pa su žustro i agresivno protestvovali opkolivši glavnog suca što je kulminiralo sa nekoliko žutih i jednim crvenim kartonom. No, igrači Mionice nisu obraćali pažnju na vannogometne ekscese pa su nastavili sa svojom igrom i ubrzo udvostručili vodstvo. Nakon jedne duge lopte u šesnaesterac gostiju, Aličković se ponovo najbolje snalazi – prebacuje golmana i rutinski posprema loptu u mrežu za sigurno vodstvo. Nekoliko minuta poslije popularni Erko je kompletirao hat-trick. Nakon dobre kombinacije veznog reda domaćih, Begović se nalazi oči u oči sa golmanom gostiju, lukavo ga prebacuje, ali golman pravi faul i sudija bez mnogo oklijevanja pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Aličković koji je svojim osmim golom u šest kola drugog dijela sezone nastavio sjajnu golgetersku formu. U finišu utakmice se pretežno igralo na sredini terena, uz nekoliko poluprilika sa obje strane, te je na kraju ostalo 3:0.

OFK Mionica 85 je nakon ove pobjede zasjela na peto mjesto na tabeli, sa 24 boda i gol razlikom 35:24. U narednom kolu koje se igra u subotu sastat će se Omladincem iz Mionice koji je treći na tabeli.