Prvi poraz u polusezoni: Mionicu 85 savladao komšijski Omladinac

U 16. kolu 3. Lige TK – Sjever OFK Mionica 85 doživjela je prvi poraz u tekućoj polusezoni. U gostima ih je savladao komšijski Omladinac sa 2:0.

Prvi period igre donio je očekivano ispitivanje snaga, pa se ponajviše igralo na sredini terena sa mnogo trke i okomitih pasova. Iako su domaći imali blagu inicijativu, prvi su zaprijetili gosti. Aličković je iz slobodnog udarca sjajno šutirao, ali golman domaćih krajnjim naporom odbija loptu u korner. Nedugo zatim domaći su poveli iz prve prave prilike. Nakon centaršuta iz kornera lopta preskače kompletnu odbranu Mionice 85, a jedan od igrača Omladinca je glavom posprema u mrežu. Ipak, goste to nije poljuljalo – nastavili su igrati čvrsto i s puno presinga, što je sredinom prvog poluvremena mogao iskoristiti Krajnović koji je ukrao jednu loptu zadnjem igraču Omladinca, ali je izašavši sam pred golmana šutirao pored gola. Omladinac je nakon toga ponovo preuzeo inicijativu, od čega bilježimo šut sa 20-ak metara koji je uz pomoć prečke odbranio golman gostiju Selimović, te šut sa slične pozicije koji je pogodio stativu. Iako se u prvom poluvremenu na Lipiku moglo vidjeti mnoštvo zrelih prilika, na odmor se otišlo s rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu Omladinac je igrao smireno na sredini terena, šireći igru i otvarajući prostore za svoje bekove. U takvoj konstelaciji snaga vezna linija Mionice 85 nije se baš najbolje snašla, što je za posljedicu imalo dosta poluprilika domaćina koji su iskorištavali šupljine u sredini terena te dolazili do lakih šuteva nedaleko od gola. Upravo jednu takvu situaciju iskoristio je jedan igrač domaćih, te rezonskim i preciznim šutem savladao nemoćnog Selimovića udvostručujući vodstvo Omladinca. Nakon toga se igra ponovo preselila na sredinu terena – Omladinac je usporio igru ne dopuštajući gostima da lako dođu do lopte. Pretkraj bilježimo jedan nesportski potez domaćeg igrača koji je izrevoltiran nešto grubljom igrom Jašarevića reagovao nasilno i zaradio direktno isključenje. U samom finišu gosti su imali šansu za smanjenje rezultata, ali nakon odličnog prodora Aličkovića u petercu domaćih se ne snalazi Golać, te ne uspijeva pospremiti loptu u prazan gol. Odma nakon te prilike sudija je označio kraj utakmice.

Slobodno možemo reći da je današnja utakmica opravdala epitet ne samo komšijskog nego i ligaškog derbija, te da su navijači oba tima mogli uživati u jednoj lijepoj predstavi koja je obilovala dobrim prilikama, lijepim potezima, ali i fer i korektnom igrom. Nakon današnje utakmice OFK Mionica 85 je ponovo pala na šesto mjesto, sa osvojena 24 boda uz gol razliku 35:26. Naredno kolo na Piskićki gostuje prvoplasirani Napredak iz Omerbegovače, te će to biti idealna prilika da se Mionica 85 oduži za današnji poraz.