OFK Mionica 85 visokom gostujućom pobjedom zaključila sezonu; Aličković postigao pet golova

U posljednjem kolu 3. Lige TK – Sjever za sezonu 2016/17, OFK Mionica 85 je visokim rezultatom 6:0 u gostima savladala ekipu Brčkog 72 i tako sezonu završila na četvrtom mjestu.

Bila je to utakmica u kojoj je evidentno bolja i uigranija ekipa zasluženo pobijedila visokim rezultatom, čak i pored nekoliko promašenih stopostotnih šansi. Domaći tim je Mioničanima parirao u prvih 20-ak minuta kada su uspjeli iskoristiti raštrkanost veznog reda i neopreznost zadnje linije gostiju, ali je Selimović bio na visini zadatka odbranivši dvije izuzetno dobre šanse. Navedene odbrane su probudile uspavane goste i dale im vjetar u leđa, što je rezultiralo kvalitetnijom igrom u nastavku, koja je donijela dva brza pogotka. Najprije je Terzić uposlio Aličkovića koji je rutinski pogodio za vodstvo, da bi nekoliko minuta poslije isti igrač nakon prodora Krajnovića postigao svoj novi pogodak. Imali su Aličković i Krajnović još nekoliko poluprilika, ali se rezultat do odmora nije mijenjao.

U drugom poluvremenu je koncentracija domaćih igrača znatno popustila, pa su gosti u potpunosti preuzeli inicijativu, redavši šansu za šansom. Aličković je nastavio tamo gdje je stao, pa se odma na početku drugog poluvremena sjurio lijevom stranom i s lakoćom pogodio treći put danas. Na novi gol se nije dugo čekalo. Omerčić je poslao dugu loptu, Aličković karakteristično pretrčao zadnju liniju domaćina i pogodio još jednom. Međutim, popularni Erko ni tu nije stao s golovima. Ubrzo ga je Begović pronašao visokim pasom, a on je još jednom pobjegao odbrani i savladao nemoćnog golmana domaćih. Do kraja utakmice se u listu strijelaca upisao i sam Begović, pogodivši nakon slabe reakcije odbrane domaćih. Iako su Mioničani imali još nekoliko šansi za nove pogotke, na kraju je završilo 6:0.

Ovom pobjedom OFK Mionica 85 je napravila skok od dva mjesta, te tekuću sezonu završila na pristojnom četvrtom mjestu, sa 30 bodova i gol razlikom 44:26. Podsjećamo, OFK Mionica 85 je vrlo dobro odigrala drugi dio sezone, upisavši samo jedan poraz. Detaljniji osvrt na proteklu sezonu bit će objavljen naknadno na stranici mjesne zajednice.