Pripremna utakmica: Mionica 85 s visokih 6:1 pobijedila Zeljinu 76

U vjerovatno posljednoj utakmici pred početak regularne takmičarske sezone 3. Lige TK – Sjever 2017/18, OFK Mionica je s visokih 6:1 savladala Zeljinu 76.

Domaći tim je tako pred svojim navijačima u tzv. generalci pokazao zavidnu igru s nekoliko sjajnih akcija i dobrih golova, te najavio interesantnu takmičarsku sezonu koja bi trebala započeti narednog vikenda. U ovoj pripremnoj utakmici visokim rezultatom je savladan protivnik iz iste lige, što je svojevrsan vjetar u leđa pogotovo mladim igračima koji će tek od ove sezone steći pravo nastupa za Mionicu 85.

Ipak, nije sve počelo najbolje za izabranike Aziza Hećimovića, pošto su već u prvih par minuta domaćini napravili nekoliko bespotrebnih prekršaja blizu gola, a iz jednog takvog su gosti i poveli. Igrač gostiju je brzinski namjestio loptu iskoristivši slabo postavljen živi zid te nespremnog Selimovića i preciznim udarcem od prečku pogodio za neočekivano vodstvo. Bio je to hladan tuš za Mioničane, koji su se ipak brzo trgnuli iz letargije i počeli igrati svoju igru. Najprije je Aličković promašio dobru šansu, da bi nekoliko minuta poslije Vehabović preciznim udarcem od stativu matirao golmana gostiju i stvari vratio na početak. Nisu tu Mioničani stali – Aličković je već u sljedećem napadu karakteristično prošao po desnoj strani i ubacio za Gibića koji se dobro snalazi i pogađa za vodstvo domaćih. Popularni Erko je svoju dobru igru okrunio par minuta poslije, kada je i sam postigao gol za 3:1. Priliku za smanjenje rezultata gosti su imali sredinom prvog poluvremena, ali su bili neprecizni s 11 metara – lopta je završila na prečki. U nastavku su se prilike za Mioničane redale ko na traci – Vehabović je pogodio prečku, Vuković stativu, a Gibić, Begović, Hećimović i Aličković su opasno prijetili šutevima koji su završili pored gola, pa se na odmor otišlo sa samo dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu je trener Hećimović odlučio napraviti nekoliko rokada, davajući šansu nešto mlađim igračima, pa je domaćoj ekipi trebalo malo više vremena da se navikne na novu postavku. Nakon nešto slabije igre na sredini terena, domaći su ponovo uspostavili inicijativu, a sjajni Aličković je još jednom iskoristio svoju brzinu i postigao svoj drugi gol na današnjoj utakmici. Nedugo poslije Aličković je kompletirao hattrick. Ponovo se sjurio uz liniju, obišao nekoliko igrača i golmana, te mirno pospremio loptu u protivničku mrežu. Nakon toga su Mioničani imali još nekoliko prilika, ali Gibić i Aličković nisu bili precizni. U samom finišu utakmice u strijelce se upisao i mladi Begović, pogodivši na asistenciju nešto starijeg Begovića u domaćem timu.

Utakmica je u svakom slučaju poslužila kao dobra proba i priprema za ono što slijedi u nastavku, a to je takmičarski dio sezone kojem se treba i mora pristupiti puno ozbiljnije nego u proteklom periodu. U tom smislu, još jednom apelujemo na sve igrače da se u što većem broju odazovu na treninge i tako na odgovarajući način pripreme za napornu sezonu. Podsjećamo, treninzi su od 18:30 sati.