OFK Mionica 85 savladala Brku 1948

U drugom kolu 3. Lige TK – Sjever OFK Mionica 85 je na svom terenu savladala Brku 1948 (3:1).

Iako rezultat možda ukazuje da je riječ o rutinskoj pobjedi, na terenu je to izgledalo mnogo drugačije. U prvom poluvremenu mogla se gledati prava rovovska bitka u kojoj su dobre šanse propustili i jedni i drugi. Mioničani su za razliku od nekoliko prethodnih prijateljskih i jedne takmičarske utakmice ovaj dvoboj otvorili puno bolje. Izašli su visoko, nametnuli svoj tempo igre i nekoliko puta priprijetili gostujućem golmanu. Prilike su se redale kao na traci, ali lopta nije završavala u golu. Nekoliko puta su prijetili Begović (Denis) i Aličković, a po jednom Vuković i Gibić (Izudin), ali promjene rezultata nije bilo. Nakon vezanih promašaja, u ekipu se uvukla nervoza što se najbolje vidjelo u zadnjoj liniji koja je napravila nekoliko grešaka, koje na sreću tima nisu bile iskorištene. Gosti su jednom pogodili stativu, dva puta je Selimović bio siguran, a nekoliko puta su se i spetljali u šesnaestercu propustivši šansu da povedu.

Zvižduk za kraj prvog poluvremena dobro je došao izabranicima Aziza Hećimovića da se konsoliduju i u drugih 45 minuta uđu hladnije glave. Drugo poluvrijeme Mioničani su ponovo izašli visoko i imali terensku inicijativu. Možda i ključni potez utakmice desio se početkom drugog poluvremena kada je s klupe ušao Hećimović (Mirnes) i režirao vodstvo. Odma u prvom kontaktu s loptom popularni Ćiva je postigao pogodak na opću erupciju oduševljenja domaćih navijača. Nije prošlo dugo, kada se Hećimović još jednom našao u protivničkom šesnaestercu i svojom borbenošću izborio jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Aličković. Mioničani su nastavili napadati i zaredali nekoliko poteza koje su navijači ispratili aplauzom, a novi gol došao je vrlo brzo. Kapiten Begović je ispratio jednu ničiju loptu i glavom uspio savladati protivničkog golmana. I nakon toga momci u bijelom nastavili su igrati na visokoj razini, ali dobre šanse propuštali su Hećimović (Edis), Aličković i Vuković. U samom finišu gosti su postigli počasni pogodak. Nakon jedne izgubljene lopte blizu gola, jedan igrač Brke je potegao sa 20-ak metara i sjajno pogodio od stativu, te tako postavio konačan rezultat utakmice.

Ovo je ujedno prva pobjeda ekipe, te se sada nalaze na četvrtom mjestu s gol razlikom 3:2. Narednu utakmicu Mioničani putuju u Rašljane gdje će snage odmjeriti s domaćom Majevicom koja je u ovom kolu od Izbora izgubila 6:0. Bit će to idealna prilika za prvu gostujuću pobjedu, čime bi Mioničani ostvarili dodatni skok na tabeli.