OFK Mionica 85 zabilježila veliku pobjedu protiv Brčkog 72

U četvrtom kolu 3. Lige TK – Sjever OFK Mionica 85 je pred domaćom publikom visokim rezultatom savladala slabašni tim Brčko 72 (10:0).

Bila je to utakmica u kojoj su Mioničani dominirali od početka do kraja, a uz velik broj postignutih golova promašili su i velik broj izglednih šansi. Do prvog gola čekalo se nekih 20-ak minuta kada je mrežu zatresao Zrnić. Nedugo nakon toga Zrnić postiže i svoj drugi pogodak i opravdava ukazano povjerenje trenera. Do kraja prvog poluvremena dobre prilike pred golom gostiju se izmjenjuju iz minute u minutu, ali su napadači Mionice većinski nedovoljno precizni. Ipak, do odlaska na odmor u strijelce su upisuju i Aličković (dva puta) i Hećimović.

U drugom poluvremenu su izabranici Aziza Hećimovića nastavili tamo gdje su stali, s tim da se potencirala igra kratkih pasova i uigranih akcija. Ponovo su Mioničani napravili izrazito velik broj šansi, a u strijelce su se uspjeli upisati još jednom Zrnić, Begović (Denis), Gibić (Amel), Gibić (Izudin) i Begović (Almir). Vrijedi istaknuti sjajnu igru mladih igrača tima, koji su se danas osim dobre igre upisali i u listu strijelaca, što svakako ulijeva nadu da budućnost kluba nije upitna.

Na kraju treba spomenuti i vrijednu donaciju firme Saniplast Gradačac, koju je osigurao njen uposlenik i ujedno igrač domaćeg tima Amil Kadić. Riječ je o majicama za zagrijavanje koje su igrači odma danas i upotrijebili.

Ovom kvalitetnom fudbalskom predstavom i visokom pobjedom su se Mioničani koliko-toliko iskupili za neočekivan poraz u Rašljanima, a priliku da poprave cjelokupan dojam imat će naredno kolo kada gostuju lideru na tabeli. Mioničani će na megdan brčanskom Izboru, koji je trenutno prvoplasirani, a u četiri meča zabili su 16, a primili samo 1 pogodak. Mionica 85 je zahvaljujući visokoj pobjedi ostvarila skok za dva mjesta i sada je treća sa gol razlikom 15:5.