U zaostaloj utakmici OFK Mionica 85 poražena od brčanskog Izbora

OFK Mionica 85 je u zaostaloj utakmici petog kola 3. Lige TK Sjever za sezonu 2017/18 poražena u gostima od Izbora-Brčko (2:1).

Iako se očekivalo da Izbor kao prvak prvog dijela sezone u potpunosti nadigra Mioničane koji su bili na petom mjestu, to se ipak nije dogodilo. Tokom čitavih 90 minuta igralo se ravnopravno, s dobrim prilikama na obje strane, ali su gosti zahvaljujući diskutabilnim sudijskim odlukama u samom finišu utakmice ipak uknjižili nova tri boda i polusezonu završili s maksimalnim učinkom.

Utakmica je počela blagim presingom domaćina, ali su se Mioničani dobro branili. Ubrzo je nakon jedne oduzete lopte uslijedila brza kontra – Kadić je proigrao Aličkovića koji se u svom stilu sjurio ka golu i sigurno matirao protivničkog golmana za vodstvo Mionice. Nakon toga su Brčaci zaigrali još ofanzivnije, a takva igra im se isplatila sredinom prvog poluvremena kada nakon jednog kornera i gužve u šesnaestercu uspijevaju s(p)retno poravnati rezultat. Do kraja prvog poluvremena prijetili su i jedni i drugi – domaći su prodorima po strani i oštrim centaršutevima pokušali iznenaditi protivničku zadnju liniju, dok su gosti većinski prijetili iz kontri, kada je dvije dobre šanse propustio Aličković, a jednu Vehabović.

U drugom poluvremenu su intenzitet igre podigli i jedni i drugi. Igralo se pretežno na sredini terena ili bliže golu gostiju. Sudija je dosta sjeckao igru, svirajući prekršaje za domaćina, a prekidi su Mioničanima pravili najviše problema. Ipak gosti su pri rezultatu 1:1 imali dva puta priliku da dođu do novog vodstva. Najprije je Aličković nakon asistencije Begovića (Denis) uspio predriblati golmana, ali je iz slabije pozicije iskosa na prazan gol pogodio stativu. Nedugo zatim se Aličković ponovo našao sam pred golom domaćina, ali je neometan šutirao pored gola. Kazna je uslijedila u finišu utakmice, kada su domaći nakon jednog prekida iz neposredne blizine uspjeli ugurati loptu u gol. Činilo se da je riječ o nedozvoljenoj poziciji, ali se sudija oglušio na žalbe gostiju i pokazao na centar. Do kraja su se domaći branili, a nekoliko dugih lopti Mioničana u kazneni prostor nije napravilo šansu za gol, te je ostalo 2:1.

Nakon prvog dijela sezone u kojem se odigralo sedam utakmica, OFK Mionica 85 se nalazi na nezahvalnoj petoj poziciji sa devet bodova. Iako su Mioničani po statistici ubjedljivo drugi tim lige, stanje na tabeli ne ide im u prilog. Sada će uslijediti nešto duža pauza, a drugi dio sezone nastavlja se naredne godine domaćom utakmicom protiv Slobode iz Mujkića.