OFK Mionica 85 drugi dio sezone otvorila visokom pobjedom

U derbiju osmog kola 3. Lige TK Sjever 17/18, OFK Mionica 85 je na domaćem terenu visokim rezultatom savladala Slobodu iz Mujkića (5:2).

U utakmici s dosta prilika i golova slavila je znatno bolja ekipa, iako prvo poluvrijeme nije bilo toliko uvjerljivo. U prvih 15-ak minuta igralo se ponajviše na sredini terena, a poluprilike su imali i jedni i drugi. Do prvog gola se čekalo do sredine prvog poluvremena, kada kapiten Begović proigrava mladog Gibića koji postiže svoj prvijenac u dresu Mionice. Tada inicijativu preuzimaju gosti koji nemaju konkretne prilike, ali drže loptu u nogama i pokušavaju pronaći šansu za pogodak. Do toga su uspjeli doći nakon jednog nespretnog starta Selimovića koji pravi jedanaesterac, a gostujući igrač je s bijele tačke siguran.

Nakon toga je Mionica ponovo počela da napada, ali nekoliko šansi, od čega je najbolja Zrnićeva, otišle su u nepovrat. Ipak, da se na odmor ne ode s neriješenim rezultatom pobrinuo se brzonogi Aličković, koji u finišu prvog dijela karakteristično bježi odbrani i slabijom lijevom nogom lobuje protivničkog golmana za koliko-toliko miran odmor na Piskićki.

Drugo poluvrijeme su Mioničani evidentno započeli s ciljem da što prije riješe utakmicu. Igralo se brže i čvršće, a Aličković je na dobra proigravanja Vehabovića, Vukovića, Begovića i drugih veznjaka gostujućoj odbrani pravio prave glavobolje. Pokušavali su popularnog Erku zaustaviti na sve načine, pa su žuti kartoni pljuštali. Ipak, Aličković je odbrani pobjegao dva puta, što je krunisao lijepim golovima. Posebno efektan je bio njegov treći – ukupno četvrti timski – kada su dobro kombinovali Begović, Vuković, Zrnić i Gibić, a nakon sjajne akcije Aličkoviću je ostalo samo da pospremi loptu u mrežu. U međuvremenu je jedan igrač gostiju dobio i crveni karton, što je utjecalo na to da Mioničani spuste loptu i igraju nešto ležernije. Nakon jednog kornera kada je centrirao danas fenomenalni Vehabović, ponovo se najbolje snalazi mladi Gibić i postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

Mioničani su nastavili sa dobrom igrom, ali do kraja utakmice nekoliko puta su neprecizni bili Aličković, Zrnić i mladi Begović. U samom finišu domaći su se opustili pa su gosti nakon jedne slabe intervencije odbrane postigli još jedan pogodak. Treba izdvojiti i Selimovića koji je u drugom poluvremenu imao nekoliko dobrih odbrana, od čega izdvajamo sjajnu paradu kojom je spasio čist pogodak iz slobodnog udarca.

Ovom pobjedom Mionica se s petog popela na treće mjesto, te sada ima 12 bodova, uz 27 postignutih i 10 primljenih golova. U narednom kolu gostuje se Brci, a eventualnom pobjedom Mioničani bi se priključili borbi za vrh, tim više što nakon toga igraju dvije domaće utakmice zaredom.