Mionica 85 nastavila niz nepobjedivosti: Na Piskićki pali Rašljani

OFK Mionica 85 je u desetom kolu 3. Lige TK Sjever 2017/18 savladala ekipu Majevice iz Rašljana i tako nastavila niz nepobjedivosti u drugom dijelu sezone (4:1).

U utakmici u kojoj Mioničani nisu prikazali dopadljivu igru, slavili su zahvaljujući ustrajnosti i činjenici da se nisu predavali iako dosta toga u igri nije štimalo, kao i dalekometnim šutevima kojima su donekle kaznili zbijenu odbranu gostiju.

Nije sve počelo tako dobro za izabranike Aziza Hećimovića, jer su gosti poveli vrlo rano. Napadač gostujuće ekipe je odapeo sa više od 30 metara i pogodio same “rašljice”. Tada se domaći bude, prave nekoliko šansi, ali rezultat ipak ostaje nepromijenjen. Izveli su Mioničani i velik broj kornera, ali su se gosti svaki put uspjeli dobro odbraniti. Preokret stiže u finišu prvog poluvremena, kada najprije Aličković karakteristično probija lijevu stranu i silovitim šutem postiže gol u golmanov ugao, da bi samo minut nakon toga Zrnić šutirao iz daleka i također postigao efektan pogodak. Rezultatom 2:1 se otišlo na odmor, iako domaći tim, a ni njegovi navijači nisu mogli biti zadovoljni igrom svog kluba.

U drugom poluvremenu Mioničani su izašli visoko, pokušavši pas-igrom doći do izglednih prilika. Gosti su zbili odbranu branivši se na malom prostoru pa je većina udaraca domaćih završavala u bloku. Prilike su se redale kao na traci, ali su neprecizni bili Aličković, Begović, Vuković, Zrnić, Gibić (Amel), Gibić (Izudin). Za novi pogodak se čekala sredina drugog dijela, kada Aličković ponovo bježi gostujućoj odbrani koja je primorana da ga faulira, a sudac opravdano pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je upravo popularni “Erko”. Tačku na današnju pobjedu ubrzo je postavio Vuković također efektnim šutem izvan šesnaesterca. Do kraja su šansu za pogodak imali Zrnić, kao i Golać i mladi Begović koji su ušli sa klupe, ali ostalo je 4:1.

Ovom pobjedom Mioničani su zadržali treću poziciju sa 13 bodova, uz gol razliku 24:14. Naredno kolo Mioničani su “slobodni”, a očekuje se da to iskoriste za prijateljsku utakmicu na Piskićki, kako bi se kvalitetno pripremili za 12. kolo.