OFK Mionica 85 visokim rezultatom savladala Rahićke Ljiljane

U 11. kolu 3 Lige TK – Sjever za sezonu 2018/19, OFK Mionica 85 je visokim rezultatom na svom terenu savladala Rahićke Ljiljane (6:0).

Na samom početku utakmice Mioničani su pokušali nametnuti svoju igru, ali bezuspješno. Destruktivna igra gostiju, sa dosta sjeckanja igre i dugih lopti nije dozvoljela Mioničanima da dođu do izgledne šanse. U prvom dijelu prvog poluvremena se moglo vidjeti nekoliko poluprilika za domaće, ali neprecizni su bili Subašić i Gibić. Najbolju šansu bilježimo sredinom prvog dijela kada Mrkonjić dobro šutira, a protivnički golman odbija loptu u korner. Nedugo nakon toga Mioničani su napokon iskoristili blagu inicijativu i poveli. Korner je izveo Gibić, a glavom pogađa Vuković. Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su propustile nekoliko dobrih šansi, od čega bilježimo stopostotnu šansu gostiju, kada protivnički igrač bježi domaćoj odbrani, ali šutira slabo pored gola. Bio je to konačan rezultat prvog poluvremena, nakon kojeg se činilo da Mionica neće ostvariti izuzetno ubjedljivu pobjedu.

Odma na startu drugog poluvremena Almir Hećimović daje šansu oporavljenom Krajnoviću koji mu se odužio u prvom kontaktu s loptom. Mrkonjić je odigrao pas u prazan prostor, Krajnović bježi protivničkoj odbrani i pogađa za dupliranje vodstva. Samo što se krenulo s centra, domaći brzo osvajaju loptu, Mrkonjić ovaj put proigrava Gibića i to je već 3:0. Nedugo zatim novi gol iz prekida. Slobodnjak sa 20-ak metara je izveo Begović (Mensur) i uz malu pomoć protivničkog golmana postigao svoj prvijenac za Mionicu. U tom trenutku Mioničani su na terenu izgledali vrlo dobro, a dodatna vrijednost svemu tome je činjenica da su glavnu riječ vodili mladi momci kojima tek dolazi vrijeme kada se trebaju dodatno pokazati. Mioničani su i nakon brza tri gola nastavili napadati, a nakon jedne loše reakcije odbrane Ljiljana, Krajnović sjajno hvata volej i pogađa za “petardu” u protivničkoj mreži. Nedugo zatim Gibić i Vuković su preslikali akciju iz prvog poluvremena – dobar korner i još bolji trzaj glavom – i to je bilo 6:0. Do kraja bilježimo još nekoliko poluprilika za domaće, te jednu dobru priliku za goste, ali rezultat se nije mijenjao.

Za Mioničane je ovo bila četvrta vezana utakmica bez poraza. Nakon pobjede protiv Zeljine 76 i Slobode iz Mujkića, te remija protiv Posavine Brod, Mioničani su slavili protiv pretposljednje ekipe lige, koja ih je posebno namučila u prvom dijelu prvenstva kada je došlo do prekida. Ovom pobjedom Mioničani su ostvarili skok za jedno mjesto, te se sada nalaze na diobi trećeg mjesta, sa 17 bodova. Naredno kolo gostovat će u Rašljanima, gdje kao i do sada idu po puni plijen. Majevica ima samo bod manje, ali i slabiju gol razliku za čak 16 golova.