Pripreme za novu sezonu u punom jeku: OFK Mionica 85 zabilježila novu pobjedu

U drugoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, OFK Mionica 85 je u gostima savladala ekipu Jedinstva iz Crkvine (1:3).

Dvije naizgled podjednake ekipe odigrale su prijateljsku utakmicu u kojoj je rezultat bio u drugom planu, ali ne i potpuno nevažan. Uzevši u obzir da se i jednim i drugima bliži početak nove sezone, oba tima su u utakmicu ušla sa imperativom pobjede, kako bi u što pozitivnijem tonu dočekali takmičenje u svom rangu.

Od samog starta domaći su nametnuli svoj tempo i sa puno dodavanja u odbrani i veznom redu kreirali višak po bokovima Mionice. Time su stvorili nekoliko poluprilika, ali većinu toga su Mioničani očistili, ili je u krajnjoj mjeri mrežu uspješno sačuvao vremešni Hećimović (Midhat). Izabranici Almira Hećimovića su tokom prvog dijela izgledali dosta poljuljano, pogotovo u sredini terena, gdje se činilo kako zbog loše postavke igrača njihova trka nikako ne dolazi do izražaja, pa su slabo pozicioniranje i u krajnjoj mjeri manjak samopouzdanja doveli do toga da domaći imaju potpunu inicijativu. Nekoliko puta su iz daleka šut oprobali Klopić i Gibić, ali bezuspješno. Prvu pravu priliku Mioničani imaju u samom finišu prvog poluvremena, kada nakon jednog kornera Mujdžić šutira volejom iz prve, ali golman domaćih vadi loptu ispod prečke. Neriješenim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme za goste iz Mionice nije počelo najbolje. Nakon jedne izgubljene lopte na sredini terena, igrači Crkvine kreću u kontru, te je završavaju lijepim golom sa 20-ak metara. Nekoliko minuta nakon toga, pak, činilo se kako je ovaj gol probudio gostujuću ekipu. Mioničani se konačno oslobađaju pritiska, počinju igrati svoju igru i prave velik broj šansi. Prvu pravu iskorištava mladi Rabić, koji nakon dobre asistencije Klopića bježi protivničkoj odbrani i lagano posprema loptu pokraj golmana domaćih. Nedugo nakon izjednačenja, sudija svira diskutabilan faul na vrhu šesnaesterca za domaće, ali šut jednog igrača Crkvine završio je na stativi. Ispostavilo se da će to ujedno biti i posljednja prilika za domaće. Nakon toga su gosti u potpunosti preuzeli inicijativu. Nekoliko minuta kvalitetne igre urodilo je plodom kada je Klopić prošao po desnoj strani, te ponovo asistirao Rabiću koji lagano pogađa prazan gol Crkvine. Nedugo nakon toga za novi gol su se pobrinuli novi-stari igrači Mionice – ponovo je asistirao Klopić, a pogodio Mujdžić. Do kraja su nekoliko prilika imali Mujdžić, Gibić, Hećimović i Mrkonjić, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Ovom pobjedom nastavljen je pozitivan niz u pripremnim utakmicama, uzevši u obzir da je prošli vikend Mionica na domaćem terenu sa 4:2 slavila protiv Tramošnice. Novu provjeru će Mioničani imati već za dva dana, kada u nedjelju igraju u Uloviću, mjestu nedaleko od Brke. Naredne sedmice bi se trebala odigrati i prijateljska utakmica protiv Ždrebana. Sezona počinje 7. ili 8. septembra, a u prvoj utakmici OFK Mionica 85 na domaćem terenu dočekuje ekipu Posavina Brod.