Nova gostujuća pobjeda OFK Mionica 85; Krajnović ponovo trostruki strijelac

U drugoj pripremnoj utakmici OFK Mionica 85 je ponovo ostvarila gostujuću pobjedu. U Rajskoj su slavili protiv ekipe 12. Decembar (3:5).

Nakon vrlo sličnog rezultata iz Tarevaca (2:5), Mioničani su ponovo odigrali dobru utakmicu, te došli do zaslužene pobjede. Vodili su veći dio utakmice, konstantno stvarali prilike i u konačnici bili dovoljno efikasni za novu, sigurnu pobjedu.

Međutim, nije sve počelo tako bajno za izabranike Almira Hećimovića. Nekoliko konfuznih reakcija u defanzivnom i centralnom dijelu dovelo je do poluprilika za Rajčane, ali rezultat se ipak nije mijenjao. S druge strane prijetio je Rabić, ali su mreže i dalje mirovale. Prvu ozbiljniju priliku, Rabić je pretvorio u pogodak. Protivnički golman je istrčao, ali je Rabić došao prije do lopte i rutinski ga prebacio. Ubrzo nakon toga Mioničani su udvostručili vodstvo, a strijelac je bio Krajnović. U međuvremenu su dobre prilike imali Rabić i Krajnović, ali je ostalo 0:2. U finišu prvog poluvremena Mionica prima jeftin gol; nakon ubačene lopte iz auta, jedan protivnički igrač nesmetano glavom pogađa za smanjenje rezultata. Rezultatom 1:2 se otišlo na odmor.

U drugo poluvrijeme su Mioničani ušli furiozno i odmah povećali vodstvo. Scenario je sličan kao kod prvog gola; duboka lopta u šesnaesterac, Hećimović (Edis) bježi protivničkoj odbrani i prebacuje istrčalog golmana za 1:3. Nakon toga je uslijedila “crna rupa” u igri Mioničana, što se odrazilo i na rezultat. U kratkom vremenskom periodu, tačnije u samo nekoliko minuta, “plavi” su primili dva praktično ista gola – od istog igrača. Oba puta je gol došao iz kornera i nakon udarca glavom, što je izazvalo pomiješanu ljutnju i konfuziju u redovima Mioničana. Međutim, “plavi” su se ubrzo pribrali, te nastavili napadati. Prijetili su Hećimović, Gibić i Krajnović. Nakon nekoliko neiskorištenih prilika, uslijedilo je novo vodstvo. Mioničani su izveli korner, a nakon “karambola” lopta se odbija na glavu Krajnovića koji prebacuje golmana za 3:4. Konačan rezultat postavlja isti igrač, koji se par minuta do kraja utakmice sjurio ka golu protivnika i rutinski pogodio kraj nemoćnog golmana. Ovo je Krajnoviću ujedno bio drugi hat-trick u dvije odigrane utakmice.

Ova pobjeda je svakako vjetar u leđa pred kup utakmicu Grada Gradačca, koju će OFK Mionica 85 ovog vikenda (9. avgust) odigrati protiv OFK Vida. Mioničani su u dvije utakmice uspjeli postići čak 10 golova, a za nadati se da će svoju efikasnost pokazati i na “Popovači”. Do tada se nastavlja trenažni proces, finalizira se dogovor o mjestu odigravanja domaćih utakmica dok traje izgradnja stadiona, te više od svega – čeka se odluka u kojoj će ligi Mioničani nastaviti takmičenje. Više informacija bit će poznato uskoro, o čemu ćete svakako biti blagovremeno obaviješteni.